Juodasis česnakas suteikia gurmanišką juodojo sezamo patrauklumą, tačiau grybų ir šokolado skonis, jei to nepakanka, kad suviliotų, jis taip pat turi naudos sveikatai, pavyzdžiui, stiprina imunitetą ir stabdo senėjimą! Tačiau nevertinkite mūsų žodžio – šiame straipsnyje sužinosite apie juodojo česnako mokslą ir sužinosite, kodėl jis toks patrauklus virėjams ir klientams.

Kas yra juodasis česnakas?

juodasis česnakas – gurmaniškas, neatrastas skonis, gaunamas be konservantų ir cheminių priedų, ilgai brandinant ir rauginant Lietuvoje užaugintus česnakus. Tai vienas sveikiausių maisto produktų rinkoje, nes jame gausu vitamino B1 (tiamino), vitamino B2 (riboflavino), vitamino C, skaidulų, mineralų ir antioksidantų.

Iš kur ji atsiranda?

Juodasis česnakas – gurmaniškas, neatrastas skonis, gaunamas be konservantų ir cheminių priedų, ilgai brandinant ir fermentuojant Lietuvoje užaugintus česnakus. Jis vadinamas kitu česnako auksu, turinčiu unikalų aromato ir skonio profilį.

Kaip jis pagamintas?

Imame Lietuvoje užaugintus česnakus ir kruopščiai apdorojame, kad susidarytų juodasis česnakas. Skirtingai nuo tradicinių juodųjų česnakų gamybos būdų, naudojame procesą, kuriam nereikia jokių konservantų ar cheminių priedų. Rezultatas – ilgalaikis brandinimo ir fermentacijos procesas, kuris paverčia česnaką tamsiu, sodriu skoniu, kurio galima tikėtis iš vadinamojo juodojo česnako.

Kokia nauda?

Juodasis česnakas gali turėti daug naudos sveikatai. Didelis antioksidantų ir mineralų, tokių kaip manganas, varis, selenas, kalcis ir geležis, kiekis daro jį geru maistinių medžiagų šaltiniu.
Jame taip pat gausu mononesočiųjų riebalų, tokių kaip ir alyvuogių aliejuje. Ši maistinė medžiaga sumažins cholesterolio kiekį jūsų organizme.

Kaip juo naudojatės?

Juodasis česnakas dažnai naudojamas kaip salotų padažų, padažų ir padažų pagardas. Jis gali būti naudojamas kaip prieskonis kepimo receptuose arba ant picos plutos, prieš dedant padažą ir užpilus. Juoduoju česnaku užpiltu balzamiko actu taip pat galima apšlakstyti salotas ar makaronų patiekalus.
Jį galima valgyti ir tiesiai iš stiklainio!